סודות השיער: המידע שישנה לכם את כל מה שידעתם על הסרת שיער

לפרטים נוספים והצעת מחיר
תוכן עניינים

סודות הסרת שיערכולנו מכירים את השיטות החדשות והישנות להסרת שיער, אבל מה אם נגלה לכן שבכל שיטה יש פתרונות קסם שאוטומטית מפחיתים את תופעות הלוואי?  לאורך ההיסטוריה נשים הסירו שיער במקומות הגלויים והנסתרים במגוון שיטות החל מסוכר ודבש מומסים ועד לטיפולי הלייזר של ימנו. אבל בין אם מדובר במריטה דביקה וכואבת ובין אם בצריבה של קרן לייזר, עדיין לא הגיעה ההמצאה שתעלים את הכאב והאדמומיות שבתהליך הסרת השיער. למזלכן, קיבצנו כאן כמה טיפים של מיטב המומחים בתחום שיהפכו את החוויה לכואבת פחות. לגזור ולשמור.

שיער גוף – למה הוא קיים?

עוד לפני שאנחנו יוצאים לאוויר העולם צומחות על גופנו פלומות שיער רכות בעלות תפקידים ביולוגיים שונים ביניהם שמירה על חום הגוף. בעוד שלאחר שאנחנו נולדים עיקר השיער המכסה אותנו הוא שיער הראש והגבות שמטרתם הגנה מפני השמש והרחקת עצמים זרים מהעיניים, לאורך חיינו צומח השיער גם באזורים שונים ומשונים.

את השיער שלא נמצא באזורים שאנחנו מכירים, ניתן לחלק לשני סוגים כאשר הראשון נקרא שיער טרמינלי שהוא ארוך, עבה ומצויה באיזורים כמו הזקן, המפשעות ובית השחי. הסוג השני מכונה "שיער עדין" ועשוי מזקיקים דקים ופלומתיים יותר אותם ניתן למצוא באזורים כמו הידיים והבטן.

כמות שיעור הגוף וצפיפותו יכולה להשתנות בין גברים ולנשים ותלויה עד מאוד במשתנים הורמונליים וגנטיים. אבל פרט להסברים ביולוגיים המצדיקים את קיומו של שיער הגוף, התפתח עם השנים מודל היופי החלק במדינות ותרבויות שונות מה שהוביל מאות מיליוני אנשים לאורך ההיסטוריה לחפש שיטות להסרת שיער הגוף המיותר.

נגלה לכם סוד, שיער הגוף הוא שיער קצר יחסית שלא צומח לאורך של יותר משני סנטימטרים ותוחלת חייו היא רק חצי שנה לעומת שיער הראש שיכול לשרוד עד 7 שנים. למרות זאת, מחקרים מגלים שצמיחתו של שיער המושפע מהורמונים מהירה יותר בקיץ  עקב האצה של תהליכי חילוף החומרים בגוף. גם אם לא ידעתן את הנתון הזה, אנחנו משוכנעים שתוכלו להעיד שבכל קיץ  אצלכן תדירות הסרת השיער עולה פי כמה ואיתה גם האדמומיות, הגירוי בעור וחתכים מגילוח בזק.

חד חלק –  איזו שיטה כואבת יותר ואיזה לא תרגישו בכלל?  

הסרת שיער ללא כאביםאם אתן נשים שעברו את גילאי העשרה, נניח שלספר על שיטות הסרת שיער לא יחדש לכן יותר מידי. מה שכן נוכל לחדש, הם היתרונות והחסרונות שלא ידעתן שקיימים ולחלוק איתכן קצת טיפים שימושיים שיעזרו לכם לעבור את זה בשלום. את שיטות הסרת השיער ניתן לחלק לשלוש קבוצות לפי אופן הטיפול ויעילותו כאשר חלק מהפרוצדורות חיצוניות ויעילות רק למספר ימים וחלקן משפיע באופן ישיר על זקיק השיער ומסיר אותה לצמיתות.

באים מלמעלה – הסרת שיער על עורית –  אחת השיטות הנפוצות והמהירות ביותר היא  הסרת שיער על עורית בשיטות כמו גילוח או משחות כימיות. מדובר בפרוצדורה קלה שבזהירות המתבקשת, אינה כואבת כלל כאשר התוצאה מתקבלת תוך מספר שניות או דקות. הבעיה בשיטה זו מלבד יעילותה שנמשכת ימים בודדים היא שלרוב הסרה עורית מחזקת את שורש השיערה ועשויה לגרום לתופעות לוואי כמו גירוי של העור וכוויות כימיות במידה ואת עושה שימוש במשחה.

נכנסים מתחת לעור – הסרת שיער תת עורית –   שיטת הסרת שיער השולפת את שורש השיערה מתחת לעור ויעילות למספר שבועות. בשוק קיימים מגוון תכשירים ומוצרים למריטת זקיק השיערה באמצעות תמיסה דביקה (כמו שעווה או סוכר חם) או באמצעות מכונה להסרת שיער המורכבת מראש הכולל עשרות פינצטות קטנות שנעות במהירות ומורטות את השיער. היתרון בשיטות אלו מלבד יעילותן למספר שבועות הוא שתלישת זקיק השיערה מחליש אותה וגורם לצמיחת שיער גוף פחות צפוף מכזה שצומח לאחר הסרת השיער בגילוח. למרות זאת, גם כאן יש תופעות לוואי לא נעימות כמו אדמומיות וגירוי. בנוסף, תלישה של זקיקי שיער רבים בעת ובעונה אחת גורם לסבל וכאב במיוחד באזורים הרגישים.

נפרדים לתמיד- הסרת שיער לצמיתות – השיטה הנפוצה והאהובה ביותר כיום, הגורמת להשמדת שורשי השיער באמצעות קרני לייזר או פולסים חשמליים מתחת לאיזור המטופל. בניגוד לשיטות הקודמות כאן מרבית טיפולי הסרת השיער לצמיתות ניתנים על ידי איש מקצוע במכון המתמחה בהסרת שיער בשיטות כמו אפילציה, לייזר ושיטת הIPL. למרות היתרונות הברורים בהסרת שיער בשיטות אלו לרוב מדובר בהשקעה כספית לא קטנה ובקביעת תורים זמן רב מראש. מעבר לזה, טיפול במכון לא מקצועי עשוי להוציא אתכם עם נזקים לטווח הרחוק כמו כוויות, פצעים כתוצאה משימוש לא נכון במחט האפילציה  ואף צמיחה חוזרת ומוגברת של השיער.

 

מה עושים כדי שהטיפול יסתיים בכמה שפחות כאבים וממה להימנע?

הסרת שיער בפריסה ארציתלצערנו אין לנו פתרון שינתק את קולטני הכאב שלכם לצמיתות, במרבית טיפולי הסרת השיער תחושו או עקצוצים או צריבה קלה. כמובן שישנם תכשירים שונים לאלחוש העור או אזורים כואבים פחות, אבל פתרון שיעלים את כל העקצוצים והצריבות לצערנו אין. מה שכן יש זה כמה צעדים פשוטים שיסייעו לכן להסיר שיער במינימום כאב ומקסימום יעילות.

תקשיבו להנחיות: בין אם החלטתם ללכת למכון מקצועי ובין אם קניתם ערכה להסרת שיער בבית, הדבר הכי חשוב הוא להקשיב למי שמבין. קראו את ההוראות בעיון והימנעו מהפרוצדורה אם ידועה לכם רגישות לאחר הרכיבים. אותו דבר גם במכון, יידעו את הצוות המטפל על נטילת תרופות או בעיות עור שיכולות לגרום לכם נזק.

נסו משחות מאלחשות: בשוק קיימים היום מגוון סוגים של תכשירים שמריחתם כשעה לפני הטיפול גורמת לאלחוש העור ומפחיתה משמעותית את הכאב והסבל שנגרמים מהטיפול. גם כאן, חשוב להיצמד להוראות הייצרן ולהימנע משימוש במידה וידועה לכן רגישות לאחד ממרכיביו.

הימנעו מחשיפה לשמש: במקרים של הסרת שיער תת עורית או לצמיתות, העור הופך לרגיש ופגיע לנזקי השמש. ברגע שתחשפו לשמש מהר מאוד לאחר הטיפול עלול לגרום לכוויות ואדמומיות. לכן אם בחרתן בהסרת שיער לצמיתות, אסור לכן להשתזף לפני הטיפול ועד שבועיים לאחריו.

חכו עם המקלחת: כמו שאמרנו קודם, טיפולי הסרת שיער לצמיתות גורמים לנזק בלתי הפיך לשורש השיערה והופך את העור לרגיש. בדיוק מהסיבה הזו, מקלחת חמה בשעות הראשונות לאחר הטיפול עשויות לגרום לכוויות באזורים המטופלים ולסבל רב.

הרגיעו את העור: בין אם בחרתן בשעווה ובין אם גילוח, העור הופך מגורה ורגיש. במידה והחלטתן להשתמש בתער למלאכת הסרת השיער דאגו לכך שעורכן יהיה לח לפני הגילוח והשתמשו בקרם לחות לאחריו. במידה ואתן מורטות בשעווה, מומלץ לרכוש ג'ל אלוורה ולמרוח על העור לאחר שסיימתן להסיר את השיער. ככה או ככה, לא משנה באיזה שיטה בחרתן, כדי שהסרת השיער תהיה יעילה חשוב תמיד לבצע אותה על עור נקי מבלי שיש לכלוך או תכשיר שעשוי לגרום לסתימת הנקבוביות.

לסיום נגיד שאם פעם המלחמה המתישה בשיער הגוף המיותר הייתה כמעט יומיומית וכללה חתכים ועור מגורה, עם פיתוחן של שיטות חדשות ושכלולן תהליך הסרת השיער הופך כואב פחות ויעיל יותר. כאן בשבילכם פורטל השיזוף של ישראל.

טיפולי פנים לאחר שיזוף

בין אם אתם גברים או נשים, כמו רבים אחרים גם אתם נהנים להתמסר לטיפולים שיציעו לכם עור שזוף יותר. בין אם אתם משתזפים תוך כדי חשיפה לשמש, שכיבה במיטת שיזוף או שיזוף בהתזה, חשוב שתטפלו היטב בעור הפנים שלכם.

העצמת נשים: ויאגרה לנשים זמינה באופן דיסקרטי ללא מרשם

כשזה מגיע לבריאות מינית, השיחה נסבה באופן מסורתי סביב גברים. עם זאת, הזמנים משתנים, ונשים דורשות בצדק תשומת לב שווה ופתרונות לרווחתן המינית. כאן נכנסת לתמונה ויאגרה לנשים – אפשרות דיסקרטית ונגישה שיכולה לעזור לנשים לשפר את החשק המיני ואת הסיפוק המיני שלהן.

איפור לעור בהיר

לפעמים לוקח זמן עד שמוצאים את האיפור המתאים ביותר לעור הפנים. כאשר מדובר על עור בהיר, יש צורך להתאים את המייק אפ לגוון העור בעונות

לקחת את השיזוף שלך בתרסיס לשלב הבא: מדריך לחיזוק התפקוד המיני

השיזוף בהתזה יכול לעשות פלאים להערכה העצמית שלך, אבל האם ידעת שזה גם יכול לשפר את התפקוד המיני שלך? נכון, מחקר הראה ששיזוף בהתזה קבוע יכול לעזור להגביר את הדחף המיני שלך ולשפר את החוויה המינית הכוללת שלך. במדריך זה, נדון ביתרונות של שיזוף בהתזה על תפקוד מיני וכיצד תוכל לקחת את השיזוף שלך בהתזה לשלב הבא.